19 Aralık 2014 Cuma 16:17
GEKA 65’inci  kez toplandı

GEKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı ve Aydın Valisi Erol Ayyıldız’ın açılış konuşmasının ardından, GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata son bir aylık dönemde ajans tarafından gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Yönetim Kurulu üyelerine bilgi verdi.

Ajansın kurumsal yayını olan ve 2. sayısında organik tarım ana temasının işlendiği Güney Ege Dergisi, Yönetim Kurulu üyelerine takdim edildi. GEKA’nın stant açarak katılım sağladığı 2014 Travel Turkey İzmir ve 2014 Denizli İnsan Kaynakları ve İstihdam (DENİF) Fuarlarına katılımlarının yanı sıra, Muğla’da gerçekleştirilen Yenilenebilir Enerji Sempozyumu ve Denizli’de gerçekleştirdiği Yenilik ve Girişimcilik Proje Yönlendirme Kurulu Toplantısı hakkında bilgi verildi. Gerçekleştirilen organizasyonların ajansa ve bölgeye olan katkıları toplantıda değerlendirildi. 

Ayrıca GEKA’nın Aydın, Denizli ve Muğla’da faaliyet gösteren Yatırım Destek Ofisleri’nin her üç ilde özel sektörün kamu desteklerinden faydalanabilmesi ve bu konuda bilgilendirilmesi amacıyla gerçekleştirdiği firma ziyaretleri, toplantıda değerlendirildi. Bu kapsamda, her üç ilde toplam 12 sektörde ziyaret gerçekleştiren YDO Uzmanları tarafından firmalara yönelik tespit edilen ihtiyaç, sorun ve beklentiler Yönetim Kurulu üyelerine aktarıldı. 

Yatırımcılara Aydın’da daha iyi hizmet vermek amacıyla satın alınan Aydın Yatırım Destek Ofisi hizmet binasının tapu işlemlerinin tamamlandığı bilgisi Yönetim Kurulu üyeleriyle paylaşıldı.

Bunun yanında Yönetim Kurulu toplantısında ajansın 2015 yılında destek sağlamayı planladığı Mali Destek Programları ele alınarak, öncelikli destek alanları ve tahsis edilmesi planlanan bütçeleri de görüşüldü. 

Kamu kurum ve kuruluşları ile kâr amacı gütmeyen kuruluşların Güney Ege Bölgesi’nde kritik öneme sahip araştırma, planlama, fizibilite gibi çalışmalarının desteklendiği “Doğrudan Faaliyet Desteği Programı”na yapılan proje başvuruları değerlendirildi. Daha önce 2014 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği bütçesinin, gelen başarılı projeler göz önünde bulundurularak 1 milyon TL’den 2 milyon TL’ye çıkarılması ve toplam 16 projenin desteklenmesi kararı alınmıştı. Bu toplantıda ise destek programı bütçesi tekrar artırılarak 2 milyon TL’den 2,2 milyon TL’ye çıkarıldı ve 14 yeni projenin daha desteklenmesine karar verildi. Böylece 2014 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği programı kapsamında toplam 30 projeye destek sağlanmış olacak. 

 

Desteklenmesi kararı verilen 14 yeni projenin sahibi ve proje başvurusunun adı şu şekildedir;

Başvuru Sahibi Proje Başvurusunun Adı

1- Germencik Belediyesi Germencik Kentsel Dönüşümün Sosyal Etki Analizi

2- Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Denizli Mesleki Eğitimde Hedef 2023

3- İncirliova Belediyesi İncirliova’da Göçle Gelen Nüfusun Kentlilik Bilincinin Araştırılması

4- Muğla Büyükşehir Belediyesi Muğla’nın İklim Değişikliği Ve Sürdürülebilir Enerji Eylem Planı

5- İncir Araştırma İstasyonu Müdürlüğü Kaybolan Toprakların Sessiz Kahramanı: İncir

6- Denizli Tekstil Ve Giyim Sanayicileri Derneği Denizli Tekstil Sanayi Üretim Altyapısının Stratejik Ortaklığını Sağlayacak  Bilişim Ağının Kurulması

7- Muğla Zihinsel Engelliler Derneği Otizmde Spor İle Yaşam Projesi

8- Merkezefendi Belediyesi Sağlıklı Nesiller İçin Merkezefendi Obezitenin Farkında

9- Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Ve Uzaktan Algılama Uygulama Merkezi Akıllı Can Melek

10- Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bafa Gölü Ve Çevresinde Toplum Destekli Eko-Turizm Faaliyetlerinin Belirlenmesi

11- Aydın İl Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü Aydın İli Arı Konaklama Mevkilerinin Belirlenmesi

12- Nazilli Ticaret Odası İmalattan İhracata

13- T.C Marmaris Ticaret Odası Marmaris ve Rodos Arasındaki Ekonomik İlişki Hacminin Analizi ve Yol Haritası

14- Buldan Ticaret Odası Buldan Bezi / Dokumasının Markalaşma Alt Yapı Çalışmaları

 

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.