10 Ocak 2015 Cumartesi 19:49
MÜSİAD Biltekin’e emanet

MÜSİAD Denizli Şubesi, 20. Olağan Genel Kurul toplantısı Dedeman Park Otel’de gerçekleştirdi. Toplantıya, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kaan, Aydın, İzmir, Antalya ve Uşak’tan gelen MÜSİAD Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Denizli Şube üyeleri ve çok sayıda misafir katıldı.

Toplantı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Necip Filiz, yaptığı açılış konuşmasında, “1992 yılından bugüne, içerisinde bulunduğum, 2011 yılı Ocak ayından itibaren de başkanlık görevinde olmaktan gurur duyduğum, büyük MÜSİAD ailesine her zaman bağlılığım olacağına, söz vererek başlamak istiyorum.” İfadesini kullandı.“BUGÜNLERE KOLAY GELİNMEDİ”
Necip Filiz, “Ülkemiz, son on yılda birçok alanda büyük sıçramalar gerçekleştirdi. Gerek ekonomide, gerekse politik alanda birçok eşik aşıldı. Ancak, bugünlere elbette kolay gelinmedi. Bu zorlukların da bilinciyle, her kişi, her kurum, geldiği noktayla yetinmemeli, rehavete kapılmamalı, gelişmelere ayak uydurmalıdır. Sanayiciler olarak ferah bir Türkiye için, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da yorulmadan çalışmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.” dedi. Şube faaliyetleri hakkında bilgiler veren Filiz, “Yönetim Kurulu arkadaşlarımla beraber 2 yılda 846 etkinlikte aktif rol aldık. Şube üyelerimiz ile birlikte, Program ve toplantılara katılım için son 2 yılda toplam 18.000 km seyahat ettik.” Şeklinde konuştu. Filiz, “İş ahlâkının yanı sıra, girişimcilik başarıları konusunda, ülkemizde olduğu gibi, tüm dünyada takdirle karşılanan MÜSİAD gönüllülerine, geçmişte olduğu gibi gelecekte de önemli görevler düşmektedir. Her geçen gün çıtayı yükselten değerli iş adamları arkadaşlarıma bu uğurda kolaylıklar dilerim. Başkanlığım süresince bana destek olan Aileme, Yönetim Kurulu arkadaşlarıma, üyelerimize ve Şube Sekreterimiz Mehmet Bey’e gönülden teşekkürlerimi sunuyor, yeni yönetim kuruna ve kıymetli başkanıma başarılar diliyorum. Genel Kurulumuz vesilesiyle teşriflerinden büyük memnuniyet duyduğum fedakar basın mensuplarının da, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı."HEDEFLERİN GERİSİNDEYİZ AMA BÜYÜMEYİ KÜÇÜMSEMEYELİM"
Genel kurulda konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ise, Türkiye'nin 2013 yazından bu yana Gezi Olayları, 17-25 Aralık sürecini yaşadığını, iki seçim geçirdiğini belirterek, "Toplumsal ve siyasi huzurun ciddi biçimde bozulmaya çalışıldığı bir atmosfer vardı. 2014 yılının ilk 9 ayında hedefler anlamında gerideyiz ama küçümsememiz gereken yüzde 2.8 büyüme var. Neden küçümsemeyelim. Biz 2.8 büyürken Avrupa Bölgesi binde 2 büyüdü. Binde 2 ile yüzde 2.8 arasındaki farkı gerçekten küçüksemememiz gerekiyor. Cari açıkta iyi bir noktaya geldik. MÜSİAD üyeleriyle yaptığımız ankette üyelerimizin yüzde 50'den fazlası geçen yıl işlerinin iyi olduğunu, 2015 yılı için de iyimser bir beklenti içinde olduklarını söyledi" diye konuştu. Olpak, MÜSİAD olarak geçici verginin kaldırılmasını, KDV'nin tahsilat yapıldıktan sonra alınmasını ve iş güvenliği düzenlemelerinin içine iş hukuku ve yargılamasının da dahil edilmesini istediklerini, teşviklerin sektörel olarak değerlendirilmesini beklediklerini söyledi."TİCARETTE HATTI TİCARET YOKTUR, SATHI TİCARET VARDIR"
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'nin Gümrük Birliği Anlaşması'ndan doğan dezavantajlarını gidermek için AB yetkilileriyle görüşmeler yapmaya devam ettiklerini söyledi. Türkiye'nin ABD ile AB arasında yapılacak Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı (TTIP) Anlaşması'nda mutlaka yer alması gerektiğini belirten Bakan Zeybekci, "TTIB'in bir ticari ortaklıktan çok, gelecekte kültürel ve stratejik ortakları da beraberinde getirecek büyük bir yapı olacak. Türkiye, TTIB'in dışında kalamaz" dedi.


Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, "Diplomasi de hattı diplomasi yoktur, sathı diploması vardır. O satıh da bütün dünyadır" sözlerine atıf yapan Zeybekci, "Başbakanımızın dediği gibi ticaret ve ekonomide hattı ticaret ve ekonomi yoktur, sathı ticaret ve ekonomi vardır. Bu satıh da bütün dünyadır. Dünyanın en ücra köşesinden diğer ucana kadar her alan bizim için ekonomi ve ticaret alanıdır. Etki alanıdır, yatırım alanıdır. Türkiye artık başka bir boyuta geçti. Türkiye artık yurt dışına giden yatırımları destekliyor. Yatırım yapan yatırımcıyı destekliyor" dedi."DÜNYAYI YENİDEN AYRIŞTIRIYORLAR"
Dünyanın yeniden düzenlendiğine dikkati çeken Bakan Zeybekci, "Dünya yeniden düzenleniyor. Paris'teki terör eylemi bu yüzden, Afrika'da çıkan o sapkın bir örgüt 2 bin masum insanı bu yüzden katletti. Irak'ın yüzde 40'ı bu yüzden bir terör örgütünün elinde. Suriye'deki bu sapkınlık onun için bu kadar devam ediyor. İstanbul'da o masum polis kardeşimizi şehit eden bombalı saldırıyı gerçekleştiren o sapkının beynini bunun için yıkadılar. Onun beynini yıkayanlar Türkiye'de değil. Onun beynini yıkayanların da beynini yıkayanlar var. Bu coğrafyanın, Anadolu'nun etrafındaki coğrafyanın ne kadar karıştırıcıları olduğunu biliyoruz. Bunun devam edeceğini de biliyoruz. Bugün dünyayı yeniden ayrıştırıyorlar. Yeniden dinler ve kültürler üzerinden ayrıştırmak, yeniden nefret tohumlarını ekmek gibi bir gayret içinde olduğunu görüyoruz dünyanın. İnançlar, dinler, kültürler, coğrafyalar anlamında yeni nefret tohumları bugün planlanıyor. Allah’ın izniyle bu planlar tutmayacak. Ama nasıl tutmayacak. Güçlü bir Türkiye'yle bunlar tutmayacak. Güçlü Türkiye'nin de bugün nasıl başarılı olduğunu görüyoruz. Ukrayna, Rusya, doğumuzda Kafkaslar, İran'a uygulanan tedbirler, ambargolar, Libya, Mısır, Irak, Suriye, Balkanlar coğrafyasına baktığımızda ateş çemberinin ortasında büyüyen, ekonomisini geliştiren, cari açığını yüzde 38 iyileştiren, ihracatın ithalatını karşılama oranı tarihi bir zirveye yüzde 72'ye yaklaştıran bir Türkiye'nin olması, etrafına barış ve huzur demektir" dedi."TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR"
Terörün dini, milliyeti, ırkı olmadığını, bir insanlık suçu olduğunu vurgulayan Bakan Zeybekci, "Bu barış ve huzurumuzu bozmayacağız ve bozdurmayacağız. Terörün dini, ırkı, milliyeti yoktur. Terör bir insanlık suçudur. Bu insanlık suçunu herkes ama dünyadaki herkes senin teröristin, benim teröristim diye ayırırsa varacağımız sonuç budur. Çünkü terör bunu amaçlıyor. Seninki, benimki ve kanla besleniyor. Bütün dünyanın birlik ve beraberlik içinde olması gerekiyor. Bütün dünyanın birlik ve beraberlik teröre karşı tek vücut durmasının arkasında yatan da ülkelerin kendi içinde birlik ve beraberlik içinde olmasıdır. En önemlisi de Türkiye'nin birlik ve beraberlik içinde olması. Türkiye'nin bu tuzaklara düşmemesi. Bin yıldan beri bu topraklarda var olan bu ülkeye bu tuzaklar hep kuruldu. Biz binlerce defa bu tuzakları bozduk. Artık bu sefer eminim yine bozacağız. Önceden bu mücadeleler savaşla yapılıyordu. Artık yeni dönemde önce akıl bilim teknoloji ve bilgiyle bozacağız ve birlik beraberlik içinde olacağız" diye konuştu.Konuşmaların ardından geçilen Genel Kurul’da, Şube Başkanı İsmail Biltekin olurken, Yönetim Kurulu Üyeliğine, Ali İhsan Keskin, Akif Uygun, Aziz Soytekin, Hakan Şirin, Nuri Özdeniz, Osman Kabalay, Remzi Güray Kurşunoğlu, Zeki Tuncel, Ahmet Atıcı, Servet Yıldırım, Ertan Şahan, Erdal Otçu, Nuri Kabukçu ve Mehmet Ali Coşkun seçildi. Denetleme Kurulu Üyeliğine, Şahin Tin, Mehmet Akgün, Samim Tefe, Hurşit Şirin, Hasan Gürlesin, Mehmet Hilmi Serter getirildi. Şube Başkanlığına seçilen İsmail Biltekin, “MÜSİAD Denizli şubesi, 1992 yılında kutlu dava için çalışmalara başlamış ve 1994 yılında Denizli Şubesini açmayı başarmıştır. Geçtiğimiz 20 yıllık süre zarfında birçok değerli işadamı şehrimize ve ülkemize bu çatı altında hizmet etmiştir, etmeye devam edecektir. İçerisinde olmaktan her zaman gurur duyduğum ve gurur duymaya devam edeceğim “Bu büyük ailede” yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte güzel işler yapacağımıza inanıyorum.” Şeklinde konuştu.

 

 

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.