Ülkemizde neler mi oluyor?

Öncelikle üzerinde yaşadığı ülkede ve sonrada meclise kadar sokulanların destek ve himayesiyle yaptıkları rezillikleri, kepazelikleri her gün izlemekte kalmıyoruz. Son zamanlarda gelen şehit haberleri gerek başta bulunan AKP ye ve Davutoğlu Hükümetine aynı zaman da CHP ve MHP halkın gözlerini dikmesine sebebiyet vermektedir. Bu utanç verici tablo yılların getirdiği acıyı son zamanlarda adeta zirve ye taşıdı. Hergün intihar saldırıları, yol kesme, bombalama,askere ve polise pusu kurmanın yanında binalara yapılan saldırılarda ve bunun sonucunda şehit olan evlatların ocaklarına düşen kor alevler sadece anne ve babayı değil tüm insanlığı adeta dağlamaktadır. Gün geçmiyor ki büyük şehirlerimizden gelen intihar saldırısı girişimleri ve şehit haberleri arkasında doğudan gelen polis ve asker şehitleri basında günlük olaylar gibi verilmeye başlanması adeta halkı çılgına çevirmiş durumdadır. Asker,polis ayrımı yapmadan milyonlarca TÜRK milleti geceleri uykularını terk etmişlerdir. Bu gün yarın bu olayların sivil insanlara da yansıyacağının endişesini yaşar duruma gelmişlerdir. Sadece bu mu hayır, doğuda yatırım yapan iş adamları da endişe taşımaktadır.

Maalesef Türkiye’nin durumu bu. Bunu görmemezlikten gelenler tarih önün de mutlaka hesap vereceklerdir. Bu tabloya tahammül edemeyen Türk milleti adeta ateş Sevgili okuyucularım, ülkemizdeki rezillikleri, kepazelikleri ve utanç verici olayları her gün doyasıya (!) izliyoruz.
Terör, bombalama, saldırı ve şehit haberleri birbirini kovalıyor.
Sabah bakıyorsunuz İstanbul’da bir, Güneydoğu’da ayrıca bir şehit.
Hemen ardından Güneydoğu’dan dört şehit haberi daha geliyor.
Çeşitli yerlere yapılan saldırılar, yaralı asker, polis ve siviller de işin cabası.
Türkiye bu tabloya daha ne kadar tahammül edecek?
İktidar her olay sonrasında aynı açıklamayı yapıyor:
“Geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır. Şehitlerin kanı yerde kalmayacaktır!..”

İşte bu olayların gölgesinde aranan yeni hükümet. Yani AKP CHP hükümeti arayışları. İktidarı kaybetmiş, seçimi kaybetmiş, istifa etmiş bir hükümet...Ama yenisi seçilene kadar devam etmesi istenen DAVUTOĞLU hükümeti ile halkın oğlu KILIÇDAROĞLU YENİ BİR İKTİDAR İÇİN BİR ARAYA geldiklerinde bu gündemi görmemezlikten gelerek halka bazı konularda anlaşamadıklarını açıklamaları gerçekten vahimdir.

BENCE...
Bu görüş çok yanlıştır. Acıdır. Bu görüşme de tek bir gündem maddesi olmalı idi ve o da TERÖR. Ama olmadı.

* * *

Eli kolu bağlı, ne yapacağını bilemeyen, geçici, seçim kaybetmiş bir hükümet olmamalı AKP ben ce. CHP bazı yanlışlarını görüp seçim meydanlarında verdikleri sözlerini arkasında durmalılar. Bir hükümet gider bin hükümet gelir.Ama TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ TEKTİR. Kimse bunu yıkmaya başaramayacaktır. Hesaplarını ona göre yapsın herkes...Şu anda FATİHALAR okuyan TÜRK milleti gerekirse ALLAH ALLAH demesini de bilir !..

* * *

PKK ile uzlaşmaya varan, yüz verip şımartan, Türkiye Cumhuriyeti’ni dünyaya küçük düşüren kimler acaba..

2009 yılı Ekim ayın da Kalabalık bir terörist kafilesi Kuzey Irak’tan Türkiye kim veya kimler soktu...İçlerinde katiller vardı. Silopi’de resmi törenle kimler karşıladı.

Cumhuriyet tarihinde ilk kez “Seyyar mahkeme” kuruldu. Devletin hakim ve savcıları üniformalı teröristlerin ayağına gönderildi. Tamamı serbest bırakıldı.

Güneydoğu’yu dolaştılar ve her gittikleri yerde büyük tezahüratla karşılandılar…
Adına çözüm diyerek meşru zemin yaratılmaya çalışılıp şu an da gelinen acı tablonun o günkü ayak sesleri idi adeta. Ama anlayamadılar. Veya anlamak istemediler. Aynen son bizim iki oğlan Kılıçdaroğlu ile Davutoğlunun son görüşmede halkın çığlığını anlayamadıkları gibi...
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.