banner255
Editör
Editör
10 Eylül 2015 Perşembe 20:10
"Bu kongremiz tek başına iktidarın anahtarıdır"

Denizli Ak Parti Tanıtım Medya Başkanı Şamil Çınar imzasıyla yayınlanan bildiride şu görüşlere yer verildi;

"Milletimizin istiklal ve istikbal için vereceği tarihi bir kararın arefesindeyiz. AK Parti ve AK Partiler, 14 yılın her günü büyüme ve değişim isteyen bir ülkeye direnenlere karşı verilen haklı bir mücadele ile geçirdi. 

14 yılın içerisinde kritik yıllar, kritik günler-saatler, kritik zamanlar oldu. Bu kritik eşiklerin her biri vakarla, sağduyu ile tecrübe ve birikim ile sağlam prensiplerle ve milletimizin desteği ile aşıldı. 

Kurucu Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın 2002 seçimlerine sokulmamasından başlayan ve sonrasında AK Partiyi siyasetin karanlık dehlizlerinde bırakmayı hedef alan tüm senaryolar zaman içinde birer birer çöktü. 

Geçen 13 yılda demoktasi, özgüven ve kalkınmada atılan dev adımlar, çekilen her zorluğun, yaşanan her sıkıntının, darboğaz gibi görülen her geçidin, sabır ve azimle aşılmasının bir semeresi olarak ülkemizin kazanımlarına eklendi. 

Bütün bunlar olup biterken AK Parti’nin dayandığı en büyük güç ise sarsılmaz birliği, milletin duyduğu itimat ve kurulduğu ilk günden itibaren kurucu değerlerine olan sadakattir.

AK Parti teşkilatları, üye, sandık ve mahalle yönetimlerimiz, ilçe, il, kadın ve gençlik, belediye ve genel merkez teşkilatlarımız ve milyonlarca seçmenimizle birlikte aziz milletimize karşı sorumluluk duygusundan, hizmet akdinden bir an bile vazgeçmemiştir.

AK Parti’nin Türkiye’yi getirdiği gelişmişlik çizgisi, bir siyasi partinin sandıktan çıkan iradenin ortaya koyduğu başarı hikâyesinin bir milleti ve ülkeyi nasıl dönüştürebileceğinin ispatı olmuştur. 

Tüm dünya, 14 yıl boyunca büyük bir hayranlıkla, ilgiyle ve takdirle bu büyük mücadeleyi ve bu mücadelenin neferlerini izlemiştir. AK Parti, Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sıkça vurguladığı ifadesiyle ‘Kökü mazide, gözü atide’ bir harekettir. 

Kendini oluşturan ve geçmişten gelen değerleri kaybetmeyen, onlara sahip çıkan ve o değerler doğrultusunda geleceği planlayan, gelişmeyi hedefleyen değerlerinden ve hedeflerinden sapmayan milletin partisidir. 

AK Parti hareketi, Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun ifadesiyle konjonktürel şartlarda çıkmış konjonktürel bir hareket değildir. Selçuklu, Osmanlı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti nasıl süreklilik çizgisi gösteriyorsa, biz tarihin içinde yürüyen, tarihin özneleriyiz. 

AK Parti girdiği tüm seçimlerde olduğu gibi 7 Haziran’da da Türkiye’nin 13 yıllık kazanımlarını koruyup büyük hedeflerine ulaşmayı, milli iradeden onay alarak gerçekleştirmek için yola çıkmıştı. 

Ülkemizi hükümetsiz bırakmamak adına yine yapıcı bir siyaset anlayışı ortaya koymuştur. Geçen 3 aylık süre ve olaylar, ülkemizin 21. asrın başından itibaren diğer ülkelerden üstünlüğünün tek başına iktidar olduğu gerçeğini bir kez daha tüm açıklığıyla ortaya koymuştur.

Hedefimiz Anayasamızın hükümleri çerçevesinde gittiğimiz 1 Kasım seçimlerine ülkemize yeniden tek başına iktidar olma imkânı sunmaktadır. Yeniden tek başına iktidar, milletimizin gelecek ümidini yeşertecek, hedeflerimize güçlü adımlarla ulaşmamızı sağlayacaktır.

AK Parti ve onun kadroları için 1 Kasım’ın anlamı, yüklendiği misyonu ve sorumluluğu açısından önemli bir tarihtir. 1 Kasım’a giden her dakika, her olay bizim ve milletimiz için anlamlıdır.

12 Eylül tarihi Türkiye’nin en talihsiz günlerinden biriydi. 12 Eylül 2015’te, bugünü AK Parti 5. olağan büyük kongresi ile taçlandırıyoruz. Bu kongremiz, milletimizin yeni Türkiye yolculuğuna devam etmesinin kaynağı olacaktır.

Bu kongremiz, 1 Kasım’da tek başına iktidarın ve ülkemizin hedeflerine ulaşmasının kaynağı olacaktır. Bu kongremiz, kardeşliğimize halel getirmeye çalışanlara karşı milli iradenin güçlü sesinin kaynağı olacaktır. Bu kongremiz 2023, 2053 ve 2071’e selametle ulaşmamızın kaynağı olacaktır.

Bu kongremiz tek başına iktidarın anahtarıdır.

Birliğimizle, hedeflerimizle yeni Türkiye yolculuğunun devam edeceği ve milletle olan sözleşmemizi parti olarak yeniden tazeleyeceğimiz 5. olağan büyük kongremizin milletimize, ülkemize, siyasi hayatımıza ve demokrasimize hayırlı olmasını diliyoruz."

Son Güncelleme: 10.09.2015 20:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.