11 Eylül 2020 Cuma 15:27
MHP'li Ayhan suçladı, Çavuşoğlu yanıtladı

MHP’li Ayhan Ülkü Ocakları Denizli İl Başkanlığını ziyaret etti. Ayhan, Ocak İl Başkanı Murat Aydınlı’dan çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ocak binasında bulunan Robotik kodlama atölyesini ziyaret eden Ayhan, atölyede yapılan çalışmaları hayranlıkla izledi. MHP’li Ayhan, “Denizli İl Ocağımızın çalışmalarını yakından takip ediyorum. Bu ziyaretimde çalışmaları yerinde gördüm. Gerçekten Denizli Ülkü Ocağımız çok önemli işlere imza atıyor. Başta Murat başkan olmak üzere tüm emeği geçenleri kutluyorum. Allah razı olsun” dedi.

“TÜRKİYE,  ULUSLARARASI JEOPOLİTİK KISKACA ALINMAYA ÇALIŞILIYOR”     

Ziyarette gündeme ilişkin açıklamalarda da bulunan MHP’li Ayhan, “Bugünlerde çok değişik gelişmelerin  yaşandığını belirterek,  “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kurulurken, referanduma sunulurken, milletimizden onay ve destek alırken yapılmayan tartışmalar ve alternatif arayışları, sistemin çarkları dönmeye başladığı dönemde, Türkiye’nin uluslararası jeopolitik kıskaca alınmaya çalışıldığı, uluslararası milli meselelerimizin en üst seviyede hassasiyet gerektirdiği bir dönemde gündeme getiriliyor. Güçlendirilmiş Demokratik Parlamenter Sistem diye körün fili tarifi gibi herkesin tuttuğu yerden tarif etmeye çalıştığı bir alternatif arayışı belli medya çevrelerinin sütunlarını süslüyor. Bu kavramı post modern müneccimler ayrı ayrı tarif ediyor. Bir zamanlar demokratik özerklik talep edenler, şimdi sözde Güçlendirilmiş Demokratik Parlamenter Sistemin nasıl işlemesi gerektiğini cezaevinden madde madde açıklamaktan çekinmiyor. CHP lideri her beyanında onu özgürlüğüne kavuşturma gayreti içinde çırpınıyor. Hatta HDP’nin kılık değiştirmesi, böylelikle kamuoyundan seçmen tabanından tepki görmeden CHP’nin daha yakın dostları olmaları için türlü manevralara da tevessül ediyorlar. Daha da ötesi CHP, HDP’den, dolayısıyla PKK’dan ilik nakli yapmaya çalışıyor. HDP; Zillet ittifakı ile açık veya örtülü ittifak kurmaya çekindikleri için bu sefer postlarını değiştirme uğraşı içinde giriyorlar.

“MUHALEFET GÜRUHUNUN TEK DERDİ ERKEN SEÇİM VE SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ”

Muhalefetin tek derdinin erken seçim ve sitem değişikliği olduğunu ifade eden Ayhan, “Bütün dünya pandemi ile mücadele ederken hükümet gerek ekonomik gerekse sosyal tedbirlerle salgın ve etkilerine karşı mücadele ederken, bir yandan da ülkemiz jeopolitik sorunlarında uluslararası siyasi kıskaca alınmaya çalışırken, muhalefet güruhunun tek derdi erken seçim ve sistem değişikliği, sözde demokratik muhalefetin çatısının kurulması. Bu görevin onlara kimler tarafından verildiği ise belli. Bir ucunda PKK terör örgütünün siyasi uzantısı HDP’nin, diğer ucunda düşkünlerin bulunacağı zillet ittifakını, mümkün olduğunca genişleterek sözde “demokratik muhalefet” çatısı altına kimin bir araya getirmeye çalıştığı, ABD Başkan adayı Biden’ın beyanlarından ayan beyan ortaya çıktı. İdeolojileri, politikaları, ülkeye sorunlarına ve gerçeklerine bakışı ayrı olan, ortak bir yaklaşımı stratejisi bulunmayan, her birinin ayrı gündemi bulunan, adaylarını bile nasıl belirleyeceği belli olmayan beş benzemez partinin, salt sandıkta kazanmak ya da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminden geri dönüş için kuracağı ittifak, Türkiye’nin meselelerini çözmek şöyle dursun daha da ağırlaştıracaktır. Türkiye de iktidarı değiştirmek için senaryolar üreten kim varsa bu güruh onların peşine takılıyor. Ülkemizi ve milletimizi pençesine alan sorunlar hakkında dişe dokunur tek bir görüş ve değerlendirmeleri olmadığı halde felaket tellallığını sürdürmekten, olan bitenden siyasi rant devşirmek peşinde koşmaktan yorulmuyorlar. Ülkemizin yararına olan her şeyi karalıyor, pandemi sürecindeki mücadeleyi küçümsüyor, ikinci dalga vursun diye neredeyse ellerini ovuşturuyorlar. Şimdi de Cumhurbaşkanı adayı olarak tedavüle sokmaya çalıştıkları isimlerle ülke gündemini seçim atmosferinde tutmaya, siyasi istikrarsızlık görüntüsü vermeye, kamuoyunu ve kendi tabanlarını önlerine üst akıl tarafından ısrarla her seçim öncesi konulan adaya alıştırmaya çalışıyorlar. Lideri Sayın Devlet Bahçeli bu oyunu görerek, seçimlerin 2023 Haziranda yapılacağını Cumhur İttifakı’nın ülkenin iç ve dış sorunlarını çözecek irade ile yılmadan çalışacağını açıkça beyan etmiştir” diye konuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan'ın açıklamasına yanıt CHP Denizli İl Başkanı Bülen Nuri Çavuşoğlu'dan geldi. İl Başkanı Çavuşoğlu, Ayhan'ın 'CHP HDP'den, dolayısıyla PKK'dan ilik nakli yapmaya çalışıyor' şeklindeki sözlerine, "Hükümetin küçük ortağı MHP'nin Genel Başkan Yardımcısı ya gündemi takip etmiyor ya da art niyetli açıklamalar yapıyor" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Cumhuriyet Halk Partisinin adının hiç bir terör örgütü ile yan yana getirilemeyeceğini belirten Bülent Nuri Çavuşoğlu, "Hiç bir CHP lideri Taliban Lideri Hikmetyar'ın dizinin dibine oturmadı. Kırmızı bültenle aranan teröristleri Ankara'da kırmızı halılarla karşılamadı. Hakimlerimizi savcılarımızı teröristlerin ayağına gönderip, davul zurna ile karşılama törenleri düzenlemedik. TRT'ye çıkarıp, adayımıza oy istettirmedik. Kapalı kapılar ardında pazarlıklar yapmadık. Dün tüm okullarda 'Andımız'ı okutacaklarını meydanlarda haykıranların bu gün durdukları yer bellidir. Başta 15 Temmuz hain darbe girişimi olmak üzere partimizce terörle ilgili verilen tüm önergeler, AKP ve MHP oylarıyla reddedilmektedir. Bu durumda teröristlerden ilik nakli yapmak isteyen kimdir" dedi.

ÜLKENİN SORUNLARINI ÇÖZSÜNLER

MHP'nin desteklediği tek adam rejiminin ülkeyi getirdiği noktayı herkesin gördüğünü belirten Çavuşoğlu, "Tek adam rejimi ile birlikte gerek ekonomik, gerek hukuk, gerekse siyasal açıdan ülkemizin hızla geriye doğru evrildiğini savunan Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bütün sorunları çözecek dediler, sorunları çözmek bir kenara dursun, sorunlarımız artarak devam ediyor. Esnafın durumu ortada, asgari ücret açlık sınırında, emekli maaşları bunun da altında. İşsizlik her gün hızla artıyor. Sayın Ayhan, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu partisi CHP ile uğraşacağına ülkenin sorunlarına kafa yorsun" diye konuştu.

ERKEN SEÇİMİ EN İYİ BAHÇELİ BİLİR

Ayhan'ın muhalefetin erken seçim istediği iddialarını da cevaplayan Çavuşoğlu, "CHP olarak her fırsatta seçimin zamanında yapılması gerektiğini ama Cumhur İttifakının erken seçim kararı alması durumunda her zaman hazır olduğumuzu söyledik. Yakın siyasi tarihimize baktığımızda erken seçim konusunda en deneyimli isimin Sayın Devlet Bahçeli olduğunu görüyoruz. Ülkemizin zor günler geçirdiğinin bilincindeyiz. Pandemi sürecinde gerekli önlemleri almayıp, vatandaşları kaderleriyle baş başa bırakan Cumhur İttifakının bunun sorumluluğunu da muhalefete atmaya çalışması manidardır. Gerek iç gerekse dış politikada ülkemizin yararına atılan bütün adımların arkasındayız ve TBMM'de tavrımızı da bu şekilde gösteriyoruz. Sayın Ayhan, ya gündemi takip etmiyor ya da art niyetli açıklamalar yapıyor" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.