banner255
Denizli Bülten
Denizli Bülten
05 Temmuz 2017 Çarşamba 21:47
'Terör' polemiği

Vatan Partisi Denizli İl Sekreteri Mehmet Çobanoğlu parti binasında düzenlediği basın toplantısında Cumhuriyet Halk Partsi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlatttığı ve yirmibirinci gününe giren adalet yürüşüne bazı HDP milletvekillerinin destek vermesini eleştirdi. Çobanoğlu, "HDP, koluna girilecek parti değildir, Anayasaya ve yasalara göre kapatılması gereken partidir. Yürüyüş’ün zamanlaması, ABD ve İsrail takvimine uygundur. Sözümona Kürdistan’da bağımsızlık referandumu yapılacağı ilan edilmişken, ABD ve İsrail Türkiye’nin iç cephesini zayıflatmak amacıyla taarruza geçmiştir. CHP, burada karar veren değil kararları uygulayan konumundadır. CHP, Büyük Ortadoğu Projesi Eşbaşkanlığı’nı AKP’nin elinden kapma başarısını göstermiştir. Yeni Eşbaşkan ABD’ye hayırlı olsun!” dedi.

Çobanoğlu açıklamasında şunları söyledi;  "Yürüyüş, gerçek yüzünü gösterdi. En sonunda planlandığı gibi CHP yönetimi HDP/PKK’ya kavuştu. Kucaklaştılar ve kol kola girdiler. Atlantik medyasında CHP ile HDP/PKK’nın kucaklaşmasını gösteren tek bir fotoğraf, tek bir haber yok. Çünkü bu resim, gizlenmesi gereken, utanılacak bir resimdir."

"PKK İLE HDP TEK ÖRGÜTTÜR"

"HDP ile PKK’yı bilerek birlikte yazıyoruz. Çünkü PKK ve HDP diye iki ayrı parti yoktur. İkisi tek partidir. HDP, PKK’nın yasal koludur. PKK/HDP’nin tek programı vardır: Herkesin bildiği program. Tek merkezi vardır: Kandil. Tek örgüt vardır, o tek örgütte herkesin kendi görevleri vardır. Belirleyici eylemleri terördür. HDP, bu terörün tedarikçiliğini yapar, eleman bulur, ortam sağlar, istihbarat toplar vb. Birlikte yaptıkları iş Mehmetçiğe ve polisimize kurşun sıkmak, Türkiye’nin altına mayın döşemek, ABD emperyalizmini davet etmektir. HDP’yi PKK’dan kopartmak mümkün değildir, o zaman HDP kalmaz. PKK’nın temizlenmesi mümkündür: Türk Ordusu, Polisi, Köy Korucusu bu görevi başarıyla yerine getirmektedir. HDP, koluna girilecek parti değildir, Anayasaya ve yasalara göre kapatılması gereken partidir."

PKK TARİHİNDE DÖNÜM NOKTASI

"CHP’nin HDP/PKK ile kola kola yürüyüşü, FETÖ yanında HDP/PKK’yı kurtarmak içindir. “Adalet bitmiştir”, “Herkese Adalet”, “Bu yürüyüş Selahattin Demirtaş’ın çığlığıdır”, “105 bin kamu görevlisi görevlerine dönsün” gibi sloganlar, Yürüyüş’ün amacını ortaya koyuyor. Bu Yürüyüş, PKK’nın tarihinde bir dönüm noktasıdır. PKK, ilk kez Türkiye’nin ana muhalefet partisi ile kol kola girmiş, Ankara-İstanbul yolunda yürümektedir. Güneydoğu’da hendeklere gömülen, Suriye ve Irak’ın kuzeyinde ağır kayıplara uğrayan, Türkiye’de hapisanelere atılan, kandırılan elemanları teslim olan, dağa götürdüğü adam sayısı hızla düşen, Rusya-İran-Suriye-Irak gibi ülkelerle karşı karşıya gelen PKK, şimdi CHP’nin kollarında ayakları üzerinde durma çabasındadır, hatta yürümektedir."

"CHP ÖRGÜTÜNÜ UYUŞTURUCUYA ALIŞTIRMAK"

"CHP yönetimi ABD siyasetine sımsıkı bağlanmış gözüküyor. CHP’nin genel başkan adayı olarak adı geçenler de farklı değiller. CHP’de ayak oyunları dışında bir siyaset gözükmüyor, Türkiye’nin geleceğine yönelik bir görüşe, bir tartışmaya rastlanmıyor. Hiçbir uyarı CHP yönetimini caydıramıyor. Tek sorunları, CHP tabanını HDP/PKK ile ittifaka nasıl ikna edecekler. Gerçi, 2015 yılından beri bu konuda hayli mesafe aldılar. HDP’yi Meclise sokarak AKP iktidarına son verme iddiası iki kez ağır yenilgiye uğradı. ABD’nin FETÖ eliyle tezgâhladığı 15 Temmuz Darbesi de yerle bir oldu. Ama ısrar devam ediyor. Yenilgilere rağmen, CHP yönetiminin kazancı, CHP’nin HDP/PKK ittifakına alıştırılmasıdır. Yollar aşınmıyor ama CHP’deki vatanseverlik aşını- yor. CHP örgütlerine ve tabana bir tür uyuşturucu verilmektedir. Bu yürüyüş, CHP’nin bonzaisidir. Tarih böyle yazacaktır."

"TAKVİME UYGUN"

"ABD’nin öncelikli meselesi, Türkiye’de iç cepheyi bozmaktır. İktidar umutları yok, ama kargaşalık tezgâhları var. İktidar planları da o kargaşalık ortamının getireceği olanaklara bağlıdır. Yürüyüş’ün zamanlaması, ABD ve İsrail takvimine uygundur. Sözümona Kürdistan’da bağımsızlık referandumu yapılacağı ilan edilmişken, ABD ve İsrail Türkiye’nin iç cephesini zayıflatmak amacıyla taarruza geçmiştir. CHP, burada karar veren değil kararları uygulayan konumundadır. ABD, stratejik piyonu PKK’nın kullanım süresini CHP sayesinde uzatmaktadır. İsrail, Kürdistan’ın bağımsızlık referandumu öncesinde bölgedeki en önemli aleti PKK’yı yine CHP sayesinde elinde tutabilmektedir. CHP, Büyük Ortadoğu Projesi Eşbaşkanlığı’nı AKP’nin elinden kapma başarısını göstermiştir. Yeni Eşbaşkan ABD’ye hayırlı olsun!"

"AKP’NİN RAKİBİ VAR"

"AKP liderleri, kol kola yürüyen CHP+HDP/PKK’nın fotoğrafına bakarak kıs kıs gülüyorlar. Cumhurbaşkanı seçimini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olan AKP sevinç içindedir. Ama onların umutlarını bozacak bir millet var. Vatan Partisi ve vatansever olan güçler, AKP’ye rakip olacak iktidar seçeneğini üretiyorlar.  Türkiye sahipsiz değildir. Vatan Partisi artık Türkiye için biricik çözümdür ve görevinin başındadır."

CHP İL BAŞKANI SANCAR'dan SERT YANIT

CHP Denizli İl Başkanı Haşim Teoman Sancar, parti binasında düzenlediği basın toplantısında Vatan Partisi'nin CHP'yi PKK ile kol kola olmakla suçlayan iddialara yanıt verdi. "Vatan Partisi Denizli İl Başkanı’nın yapmış olduğu basın açıklamasında Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki mesnetsiz, siyaset ahlakına aykırı ve gerçek dışı söylemlerini esefle kınıyoruz" diyen Sancar, "Kendilerinin hangi amaca hizmetle Cumhuriyet Halk Partisine saldırdıklarının gerçek yüzünü kamuoyuna beyan etmelerini rica ediyoruz. 21 günden bu yana Türkiye’de son zamanlarda toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaç duyduğu adalet ve demokrasi için yürüyen Sayın Genel Başkanımıza Ülkemizin tüm Vatandaşları, gerek bizzat yürüyüşe katılarak  gerekse bulundukları yerlerden sevgilerini, desteklerini ve takdirlerini iletirken, sadece Türkiye’de değil tüm Dünyada yankı yaratırken şimdi siz çıkıp bu şanlı yürüyüşe aklınızca leke sokmaya mı çalışıyorsunuz" dedi. 

Sancar sözlerini şöyle sürdürdü; "Ağzınızdan iktidar partisi ile ilgili bir söylem çıkmıyor da Ana Muhalefet Partisiyle uğraşarak mı gündeme gelmeye çalışıyor sunuz" diyen Sancar, "Kasapoğlu siz okullarda öğretmenlik yaparken Genel Başkanınız PKK ile teröristbaşı apo ile kol kola geziyordu, hatta kandile 20 yaşında çocuklarımızı şehit eden teröristlerin halini hatırını sormaya ziyaretlere gitmişti  haberiniz var mı! Yoksa ben size buradan göstereyim, bakın bu boy boy fotoğraflarda Genel Başkanınızla terörist başı aponun ne kadar samimi olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca siz çözüm süreci adı altında Habur’da seyyar mahkemeler kurulup teröristler bir bir serbest bırakılırken, binlerce çocuğumuzu şehit edip sokakta elini kolunu sallayarak gezerken neredeydiniz tatildemi! Yine AKP Hükümeti çözüm süreci  adı altında teröristlerle pazarlık ederken illere ilçelere bomba yığınakları yapılırken Valilere, Komutanlara operasyon yapmayın talimatı verilirken siz neredeydiniz, o apoyla gülücük pozları veren Genel Başkanınız neredeydi!
Sayın Kasapoğlu Sayın Genel Başkanımızın başlattığı 80 milyon Vatandaşımız için Adalet ve Demokrasi Yürüyüşünü kendi üslubunuzla karalama çabanız karşısında kime hangi amaçla hizmet ettiğinizi tahmin ediyorum çünkü bu Şanlı ve Onurlu Yürüyüşe bir sizlerin, bir de AKP’nin karalama çabaları nedense ortak bir menfaat paydası gibi duruyor. Dün teröristlerle kol kola gezenlerin Sayın Genel Başkanımıza leke sürmeye çalışmak hadlerine değildir. Milletimiz teröristin yanında ve karşısında olanı çok iyi irdelemektedir. Tüm Vatandaşlarımıza CHP Denizli İl Başkanı olarak arzetmekten gurur duyduğum bir duruşumuz vardır, o da; Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Bizler dünde de,  bugün de ve yarın da terörü ve teröristi daima kınamış, lanetlemiş ve karşısında olmuşuzdur. Yarın ve ebediyen Mutlu, Huzurlu, Özgür ve Adaletli bir Türkiye bizlerin görev ve sorumluluğumuzdur. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün dediği gibi dinlenmemek için yola çıkanlar, asla yorulmazlar" dedi.

Son Güncelleme: 05.07.2017 22:30
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.