banner255
Editör
Editör
23 Ekim 2015 Cuma 11:04
"Yolsuzlukların, Hukuksuzlukların Hesabını Soracağız"

 Denizli Barosu toplantı salonunda, avukatlık mesleğine adım atan avukatların ruhsat töreni gerçekleştirildi. TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Denizli Milletvekili Gülizar BİÇER KARACA, Merkezefendi Kaymakamı, Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, avukatlar ve ailelerin katıldığı törende konuşan Denizli Baro Başkanı Avukat Müjdat İlhan, gündeme dair gelişmeleri değerlendirdi.

Stajını tamamlayan 3 yeni avukat, Avukatlık yeminlerini ederek mesleğe ilk adımlarını attılar. Ardından cübbe giydirme töreni gerçekleşti. 25 yıl avukatlık yapan CHP Denizli Milletvekili Gülizar BİÇER KARACA, avukatlığı döneminde stajeri olarak yanında çalışan Gökhan KÜÇÜKAKŞİT’e cübbesini giydirdi. Bayrağı gençlere devrediyor olmaktan sevinç ve gurur duyduğunu ifade eden Milletvekili BİÇER KARACA, Barolar Birliği Eski Başkanı Özdemir ÖZOK’un bir sözüne atıfta bulundu. BİÇER KARACA “Hukuk Fakültesini bitiren herkes hukukçu olmaz. Mesleki eti kurallarına ve onuruna sahip çıkan, yargının siyasallaşmasının önünde çelik bir duvar gibi durabilmektir hukukçu olmak.” hatırlatması yaptı. BİÇER KARACA “ Son 13 yıllık iktidarları dönemde; adalete güvenin sarsıldığına, iktidarın fütursuzca hukuku katlettiğine, avukatlık mesleğine yönelik sistemli “itibarsızlaştırma”nın hız kazandığına ve yargının kurucu unsur olmaktan çıkarıldığına vurgu yaptı.

BİÇER KARACA  “Darbelerle hesaplaşacağız” diyerek iktidara gelenler, bugün iktidarlarını korumak için darbe hukukunun tüm baskıcı araçlarından istifade

etmektedir. CHP, hukuk sistemimizden darbeci kurum ve kuralları silecek, darbe düzeninden istifade edenlerin iktidarına son verecektir. CHP, HSYK’yi yeniden yapılandıracaktır. Yargının bağımsızlığını ve tarafsızlığını güvence altına alacaktır. CHP, temel hedefi insan haklarının korunması olan, nitelikli bir yargı düzeninin kurulması için gerekli tüm tedbirleri alacaktır. CHP birinci sınıf demokrasiyi, özgürlükleri genişleterek; çoğulculuğu tesis ederek; parlamenter sistemi güçlendirerek; parlamenter denetim mekanizmalarını etkin kılarak; yargının gerçek anlamda bağımsızlığını ve tarafsızlığını sağlayarak; yargı düzeninin niteliğini yükselterek; sivil toplumu güçlendirerek; örgütlülüğü destekleyerek; laikliği ısrarla savunmaya devam ederek; basınla değil, basının sesini kısmaya çalışanlarla mücadele ederek; şeffaflığı devletin her kademesine hâkim kılarak; siyasete egemen kılınmaya çalışılan kavga dilinin karşısına, uzlaşı kültürünü koyarak; kadın haklarını, kadınlarla beraber savunarak getirecektir. Özgürlükçü ve çoğulcu demokrasinin, hukuk devletinin, temelinde insan hakları bulunan bir düzenin inşa edileceği yer TBMM olacaktır. Kurtuluş Savaşı’nı yöneten Meclis, Türkiye’nin haklar, özgürlükler ve hukukun üstünlüğü vizyonu ile yeniden kuruluşunun da merkezi olmalıdır. Türkiye’de demokrasinin sarayı Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. Türkiye’nin başka saraylara ihtiyacı yoktur. Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında hukuk mücadelesinin savunucusu olmayı sürdüreceğim. Hukukun üstünlüğü, barış, özgürlük ve demokrasinin mümkün olduğu bir Türkiye için mücadelemden ödün vermeyeceğim. Yolsuzlukların, hukuksuzlukların hesabını soracağız.” dedi.

Denizli’de 25 yıl avukatlık yapan Gülizar BİÇER KARACA, Denizli Barosu Genel Sekreterlik görevinde bulunmuş, Denizli Barosu Kadın Hakları Komisyonu’nda görev almış, kadına yönelik şiddet ve kadın hakları konularında çalışmalar yapmış, çok sayıda panel ve söyleşide konuşmacı olarak  yer almıştır. 

Son Güncelleme: 23.10.2015 11:07
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.