banner255
Editör
Editör
05 Ocak 2017 Perşembe 13:44
ÇAMYEĞ Derneği logo yarışması düzenliyor

16 Ocak kadar sürecek yarışmada, birinciliğe layık görülen logo sahibine çeyrek altın hediye edilecek. Her yaş ve meslek gurubuna açık olan yarışma, 16 Ocak 2017 Pazartesi Günü 17:00 mesai bitimine kadar devam edecek. Eserler, Çameli Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğüne teslim edilecek. Birinciliğe layık görülen yarışmacıya çeyrek altın ödül verilecek.

Yarışmanın Amacı :

ÇAMYEĞ Derneği'ni yansıtan, Çameli İlçesiyle özdeşleşecek, Çameli'nin tarihsel, sosyolojik, fiziksel ,tarımsal,turizm yapısıyla ilişki kuracak, evrensel değerlerle üretilmiş, işlevsel nitelikte ve akılda kalıcı görsellikte yeni bir logo ve slogan tasarlanmasıdır.

HALKIN KATILIMINI İSTİYORUZ

Çamyeğ Derneği yetkilileri, her konuda olduğu gibi dernek logosu konusunda da halkın katılımını istediklerini söyledi. Eserlerin Çameli Belediye Başkanlığına sahşen getirmeleri yada

0 (258) 571 50 02 telefonla randevu almaları veya destekhizmetleri@cameli.bel.tr adresine 16 Ocak 2017 günü mesai bitimine kadar getirmeleri ve teslim edilmesi gerekiyor.

YARIŞMA KOŞULLARI:

1- Yarışma herkesin katılımına açıktır.

2- Her katılımcı istediği sayıda eserle yarışmaya katılabilirler.

3- Yarışmaya katılım ücretsizdir.

4- Her tasarım A4 beyaz kağıt zemin üzerine yerleştirilecek/çizilecek/basılacaktır. Sayfanın arka kısmında yarışmacının rumuzu yer alacaktır. Çalışmalar, paspartusuz biçimde, karton, fotoblok vb. malzemeye yapıştırılmadan sadece A4 kağıda basılmış şekilde teslim edilecektir. Teslim koşullarına uymayan logolar/amblemler elenecektir.

Çalışmalar ayrıca aşağıda belirtilen teslimat adresine; FreeHand, Illustrator, Corel Draw, vb. gibi vektörel çizim tabanlı tasarım programlarından birinde hazırlanmış şekilde 300 dpi CMYK renk formatında, JPEG ve PDF olarak CD´ye kaydedilmiş şekilde teslim edilecektir.

5- Çalışmalarda renk ve form yönünden herhangi bir kısıtlama yoktur. Çalışmalar, TV ekranlarında, basılı materyallerde, renkli ve siyah-beyaz olarak kullanılabilecek, değer kaybetmeyecek, anlaşılabilir tasarımlar olmalıdır. Logonun/amblemin çok çeşitli amaçlar için kullanılabileceği göz önünde bulundurularak (antetli kağıt, faks, dergiler, broşürler, kitapçıklar, kitaplar, programlar, pankartlar, posterler, şapkalar, tişörtler, çantalar, havlular, internet ve elektronik medya, web sitesi, elektronik posta) basıma uygun nitelikte hazırlanması, büyütülüp küçültüldüğünde (20x20 cm) fonksiyonelliğini yitirmemesi gerekmektedir.

6- Katılım formu eksiksiz olarak doldurulup bir zarfa konacak ve zarf kapatıldıktan sonra üzerine en az 4 (dört), en çok 8 (sekiz) karakterden (harften/rakamdan) oluşan rumuz yazılacaktır. Aynı rumuz, çalışmanın arka yüzünde (A4 formatındaki çıktı) ve CD’nin ön yüzünde de yer alacaktır.

7- Tasarımcı, kullanılan fontlar dahil eserle ilgili yaptığı çalışmayı bir sayfayı (A4) geçmeyecek şekilde (yazıyla) açıklayacak ve CD ile birlikte sunacaktır.

8- Amblem/Logo tasarımının üzerinde isim, imza veya ayırıcı bir işaret bulunamaz. Bu tip ayrıştırıcı unsur bulunduran çalışmalar yarışma dışı bırakılır.

9- Katılımcılar yarışma koşullarına uygun nitelikte, en fazla 3 tasarımla Yarışma’ya katılabilirler.

Birden fazla tasarımla katılanlar, her bir tasarım için ayrı zarf oluşturacaktır.

Eser sahipleri, her logonun hikayesini (neyi ifade ettiğini) 2500 karakteri aşmayacak şekilde açıklamak zorundadır. Açıklayıcı yazılar logoların bulunduğu zarflarla verilecektir.

10- Teslim edilen çalışmalar, Türk Patent Enstitüsü’nce daha önce korunmaya alınmamış ve tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır.

11- Kopya olduğu anlaşılan eserler seçici kurul tarafından değerlendirilmeye alınmayacaktır. Yarışmanın sonucunda seçici kurul herhangi bir eseri, herhangi bir ödüle layık görebileceği gibi eserin bu yarışmadan önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı, başka bir yarışmaya katıldığını veya yarışma sonucunun ilan edildiği tarihten önce yayınlandığını veya eserin başkasına ait olduğunun ortaya çıkması durumunda, verilen ödül iptal edilecek ve yarışma için yapılmış tüm giderler ilgiliden alınacaktır. Eğer kişiye ödülü verilmiş ise, ödülü derhal iade etmesi gerekecektir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılar bakımından, hiçbir anlamda talep hakkı doğurmaz.

Yarışmaya sunulan tasarımların özgün olması gerekmektedir. Yarışmaya katılanlar tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Tasarımların daha önce başka yarışmalarda ödül almamış veya yayımlanmamış olması gerekmektedir.

12- Yarışma; eserlerin ihtiyacı karşılamaması halinde ya da diğer herhangi bir nedenle tekrarlanabilir veya Belediyemizce her aşamasında iptal edilebilir.

13- ÇAMYEĞ Derneği katılımcıların eserleri ile ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

14- Yarışmada seçilen tasarımın tüm hakları Çamyeg derneğine devredilmiş sayılır. Tasarım sahibi, kullanılacak olan logoda/amblemde hiçbir şekilde isim ve hak talebinde bulunamaz. Diğer tasarımlar, sonuçların duyurulmasından sonra bir ay içerisinde aynı adresten geri alınabilir. Bu süre içerisinde adresten alınmayan çalışmalardan Çamyeg Derneği sorumlu olmayacaktır.

15- Ödül kazanan tasarımı Çamyeg Derneği kullanma ve değiştirme hakkına sahiptir. Ödüle değer görülen eserin yüksek çözünürlükteki kopyası seçici kurul tarafından katılımcıdan talep edilebilir. Seçici kurul, seçilen eserin sahibinden eser üzerinde değişiklik yapmasını isteyebilir. Bunun için Çamyeg Derneği tarafından ödül tutarı dışında bir ödeme yapılamaz.

16- Eserler, seçici kurul tarafından yaratıcılık, özgünlük, uygulamadaki başarı kriterleri üzerinden değerlendirilecektir.

17- Yarışma sonunda birinci seçilen eser Çamyeg derneğinin logosu olarak belirlenecek ve dereceye giren diğer eserler ile birlikte herhangi bir süre sınırlanması olmaksızın etkinlikle ilgili olarak oluşturulacak her türlü basılı ve görsel materyal üzerinde kullanılacak, gerektiğinde sergilenecek veya ileride bir katalog olarak basılabilecektir. Katılımcılara eserlerin basılı veya görsel materyaller üzerinde kullanılması, sergilenmesi veya albüm oluşturulması için ayrıca telif ödenmeyecektir.

18- Yarışmacılar, gönderecekleri tasarımlar için belirtilen ödül dışında, herhangi bir ödül veya ücret kesinlikle talep edemez, yaptıkları başvurunun ardından yarışmadan çekilemezler. Yarışmaya katılanlar, yarışma şartlarını ve seçici kurul kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.

19- Seçici kurulca toplam (beş) eser değerlendirilmeye alınacak, bu eserler kamuoyunun oylamasına sunulacak ve kamuoyunun oyları göz önünde bulundurularak nihai karar tekrar seçici kurul tarafından verilecektir.

Yarışmaya sunulan tasarımların özgün olması gerekmektedir. Yarışmaya katılanlar tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Tasarımların daha önce başka yarışmalarda ödül almamış veya yayımlanmamış olması gerekmektedir.

SON BAŞVURU:

Yarışmaya son katılım 16 Ocak 2017 Pazartesi günü, saat: 17.00 mesai bitimine kadardır.

ÇALIŞMALARIN GÖNDERİLMESİ:

Tasarımlar, katılım formu ve CD hasar görmeyecek şekilde paketlenip, 16 Ocak 2017 Pazartesi günü, saat:17:00 mesai bitimine kadar aşağıdaki adrese şahsen veya iadeli taahhütlü olarak posta veya kargo ile teslim edilecektir. Başvurular ve eserlerin teslimi Çameli Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğüne teslim edilecektir.

ADRES:

Çameli Belediye Başkanlığı

Yeni Mahalle Cumhuriyet Bulvarı No:31

Tel.0 ( 258 ) 571 5028

Fax: 0 (258 ) 571 6268

Son Güncelleme: 05.01.2017 14:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.